תמונה ראשית לעמודי מידע לאתר טיול לתאילנד

דרום תאילנד


איי דרום תאילנד

 הקסם האמיתי של המדינה, הוא חלק בלתי נפרד מהמסלול של כל תייר המגיע לתאילנד, בין אם ישראלי או לא. דרום תאילנד הוא האיזור בו נמצאים האיים המיוחדים של המדינה, בהם תוכלו להתפנק עם שייק אננס טרי על חוף ים יפייפה עם מים צלולים.

את דרום תאילנד ניתן לחלק ל2 אזורים: דרום-מערב ודרום-מזרח.

  • האיים בדרום-מערב תאילנד: פוקט, קופיפי, קו לנטה. איים נוספים ופחות מוכרים: קו יאו יאי, קו יאו נוי, קו מוק, קו ג'ום.
  • האיים בדרום-מזרח תאילנד: קוסמוי, קופנגן, קוטאו. ועוד. איים נוספים ופחות מוכרים: קו נוק טאפאו, קו פאלוואי, קו סאם סאו.

הצד הדרום מערבי

פוקט

פוקט – האי הגדול ביותר בתאילנד, אורכו 48 ק"מ ורוחבו 21 ק"מ. האי שוכן בים אנדמן במרחק ש 862 ק"מ מעיר הבירה בנגקוק, גודלו כ543 קמ"ר והוא מאוכלס בכ322,000 תושבים. פוקט הוא גם האי המתוייר ביותר בדרום תאילנד, דרכי ההגעה אליו רבים ומגוונים. למרות היותו אי, ישנו גשר המחבר בין פוקט אל היבשה.

דרום תאילנד
תמונה של נוף זריחה דרום תאילנד

נוף זריחה באיים


קופיפי

קופיפי – אי קטנטן הנמצא במרחק של 45 ק"מ מהאי פוקט, אליו ניתן להגיע דרך הים בלבד, הפלגה האורכת שעתיים מהאי פוקט. קופיפי הוא אי קטן מאוד ללא תחבורה ציבורית וללא מוניות או הטוקטוקים המפורסמים של תאילנד, ההגעה ממקום למקום בקופיפי היא באופן רגלי בלבד.

קופיפי מתאר קבוצת איים אשר רק אחד מהם מיושב. 'פיפי דון' בו ניתן למצוא מלונות גסטהאוסים, מסעדות, חנויות, דוכנים וכל ה'רעש' סביב מרכז תיירות. בקופיפי אין כלי רכב ממונעים – אין מכוניות, אין אופנועים, אין עשן, אין רעש. רק לשוטר יש קטנוע.

קו לנטה

קו לנטה -  האי קו לנטה שוכן במפרץ אנדמן, בחלקה הדרום מערבי של תאילנד. הארכיפלג מונה 52 איים קטנים מתוכם שני איים מיושבים אך הגדול ביותר, קו לנטה יאי, הוא גם המתויר ביותר. אורכו של האי 30 קילומטר ורוחבו 6 קילומטרם, לאורך קו החוף 9 חופים נגישים ונוחים לרחצה. כביש ראשי רץ מקצהו הצפוני לקצהו הדרומי של האי. בצידו המערבי של האי ישנם מלונות וריזורטים במגוון מחירים ובתקציב לכל כיס. המלונות באי ממוקמים יש על קו החוף וברובם בריכה צופה לים.

טקבי בואט
תמונה של חוף עם לונג-טייל (טקסי בואט) באיי דרום תאילנד

חוף עם לונג-טייל (טקסי בואט) באיי דרום תאילנד


הצד הדרום מזרחי

קוסמוי

קוסמוי - האי קוסמוי שייך למחוז סורטאני בחלקה הדרומי של תאילנד, האי מרוחק כ 700 קילומטר מבנגקוק, אורכו 25 קילומטר ורוחבו 21 , הנקודה הגבוה ביותר נמצאת 600 מאות מטר מעל פני הים. כמעט כל תושבי האי הם בודהיסטים. עד שנת 1980 הכלכלה העיקרית באי הייתה מבוססת על דייג, אגוזי קוקוס ועצי גומי. קוסמוי הוא יעד מאוד אהוב על ידי התיירים הישראלים אשר התאהבו במקום וחלקם חוזרים ומבקרים באי 


קוסמוי
בנגקוק
קראבי
קוטאו
פטאיה
פוקט
ריילי ביץ
קופנגן
קופיפי
צ'אנג מאי
הואה הין
צ'אנג ראי
סגול סוכנות נסיעות בתאילנד

קופנגן

קופנגן – האי קופנגן ממוקם במפרץ סיאם כ100 קילומטר צפונית לסוראט טאני – האזור ממנו יוצאות המעבורות לקופנגן. אוכלוסיית האי מונה כ8000 תושבים אשר כרוב האיים הקטנים בתאילנד, עד לפני כ20 שנה, התקיימה בעיקר מדייג ומחקלאות קוקוס וגומי. במהלך השנים הגיעה התיירות אל האי וכיום אלפי מטיילים מגיעים כל יום אל האי בשל מסיבות החוף ומסיבות הפול מון המפורסמות המתקיימות בו.

קוטאו

קוטאו - האי קו טאו הינו אי קטן שגודלו 21 קמ"ר, פירוש המילה Tao הינו צב ושמו מגיע מכיוון  שצורת האי היא כשל צב שבמרכזו נמצא החלק ההררי, סיבה נוספת היא להקות הצבים השוחות בקרבת האי, אוכלוסיית האי מונה כיום כמה אלפים ורובם חיים בגידול קוקוסים, דייג וכמובן תיירות

לכל אי בדרום תאילנד יש את היחודיות והקסם שלו, ישנם איים בהם תוכלו להנות משקט מוחלט, רוגע ומנוחה. ויש איים שבהם תוכלו בנוסף לכל אלו גם להנות ממסיבות חוף מטורפות, ולחגוג עד אור הבוקר במועדונים וברים באזור. מה שבטוח, על דרום תאילנד לא מוותרים!

לפרטים נוספים שלחו הודעה לסגול
דרום תאילנד - קופיפי
דרום תאילנד - קופיפי - תמונת מפרץ (פיפי-לאי ברקע)

קופיפי תמונת מפרץ (פיפי-לאי ברקע)


תאילנד-עם-ילדים
כמה-עולה-טיול-בתאילנד
טיול-לתאילנד
ירח-דבש-בתאילנד
מפת-תאילנד
טיול-לתאילנד
סים-בתאילנד
פול-מון-קופנגן
טיסות-פנים