תמונה ראשית לעמודי מידע לאתר טיול לתאילנד

קראבי - חופים


קראבי

אחת הסיבות העיקריות שמחוז קראבי נמצא במגמת עליה משמעותית מבחינה תיירותית בשנים האחרונות הן חופיו היפים. 2 החופים המוכרים יותר הם אאו-נאנג ו-ריילי ביץ'. חוף קצת פחות מוכר ושמו פראננג, לדעת רבים הוא החוף היפה ביותר בתאילנד, ואחד היפים בעולם.

חופים בקראבי

כל החופים ממכרים בצורה בלתי רגילה – שמש, מים כחולים, דגים ואלמוגים מיוחדים שניתן לצפות בהם במהלך השנירקול במים, וזלילת פירות טרופיים על החוף הם רק חלק מהתענוגות של חופי קראבי.

מאמרים נוספים בנושא קרבי ריילי-ביץ

קראבי חופים
תמונת צוק על החוף במפרץ קראבי

ניגוד חזק בין החוף הלבן, המים הצלולים השקטים והצוקים הגבוהים והשחורים


חוף ריילי - ריילי ביץ'

זהו החוף הפופולרי יותר מבין שני החופים, והוא מחולק ל-2 צדדים – צד הזריחה וצד השקיעה, כשהמעבר בין שני הצדדים הוא בתוך ג'ונגל בהליכה רגלית של כ-20 דקות. בנוסף להיותו חוף רגוע וקסום, ריילי ביץ' הוא גם היעד מספר אחת באסיה לטיפוס סלעים ובין הטובים בעולם, והוא מושך אליו בכל שנה אלפי מטפסי צוקים מכל העולם.

בשנים האחרונות הוקמו מלונות פאר מפנקים בריילי ביץ' שחלקם מותאמים במיוחד לזוגות בירח דבש, ונותנות לזוגהמאושר את הפינוק המרבי לכבוד ירח הדבש. אל ריילי ביץ' ניתן להגיע דרך הים בלבד מקופיפי, אאו-נאנג, קראבי ופוקט.

חוף טונסאי

חוף טונסאי הוא חוף מבודד יחסית והכי פחות מוכר מבין חופי המחוז, ניתן להגיע אליו דרך הצד המערבי של ריילי. רוב התיירים המגיעים אל חוף טונסאי הם תרמילאים משום מחירי הלינה הזולים בו, אך תנאי ורמת המלונות בחוף אינם גבוהים בדומה לחופי ריילי למשל.

החוף עצמו לא מומלץ לרחצה כיוון שישנם המון סלעים במים. דרך הגעה נוספת אל החוף היא דרך הים, מהצד המערבי של ריילי, כשיש שפל – אז מתגלה יבשה דרכה ניתן להגיע אל החוף.

חוף טונסאי הוא חוף נהדר למטיילים הרוצים להתנתק מעט מחופי ריילי המתויירים יותר.

מפרצי ריילי ביץ
תמונת על של ריילי ביץ והמפרצים סביבה

תמונת על של ריילי ביץ והמפרצים סביבה


חוף פראננג

לדעת רבים חוף פראננג הוא החוף היפה ביותר בתאילנד, ואחד היפים בעולם. רצועת חוף קטנה המתוחמת מכל צדדי בסלעי ענק מעוטרים בצמחייה ירוקה, מים כחלחלים וחולות זהובים-לבנים. סלעי הענק המקיפים את החוף יוצרים צל נעים על חלק מהחוף

ההגעה אל חוף פראננג אפשרית דרך היבשה מריילי מזרח או דרך הים בסירה. במרחק הליכה של מס' דקות על החוף ניתן להגיע ל2 מוקדי תיירות מעניינים:

  • Princess cave – על פי אמונתם של תושבי המקום ועל פי ציורי הקיר שבמערה, למערה זו יש סגולות פריון ומדי פעם מגיעים אליה מקומיים ותיירים על מנת לקבל את מבוקשם. המערה נמצאת בין הצד המזרחי של רילי לבין חוף פראננג.
  • Diamond cave – מערה נוספת הנמצאת גם היא בצפון החוף המזרחי של ריילי, צמוד לחוף פראננג. במערה תאורה רבה ומרשימה, ותיירים רבים הנוכחים בחוף מגיעים לבקר בה ולצלם בה תמונות.
ריילי ביץ
תמונת מפת ריילי ביץ קראבי

מפת ריילי ביץ קראבי


קוסמוי
בנגקוק
קראבי
קוטאו
פטאיה
פוקט
ריילי ביץ
קופנגן
קופיפי
צ'אנג מאי
הואה הין
צ'אנג ראי
סגול סוכנות נסיעות בתאילנד


חוף אאו-נאנג

חוף נוסף במחוז קראבי, ממוקם מערבית לריילי ביץ'. החוף מוכר ומתויר פחות מהריילי ביץ', ולא תראו שם ישראלים רבים בדומה לשאר החופים המתויירים בתאילנד. בקרבת החוף ניתן למצוא מספר פאבים, חנויות מסאג', רשתות מזון מערביות כגון מקדולנדס וסאבווי, ומסעדות לכל טעם.

חיי הלילה בחוף אינם שוקקי חיים ורוב הברים נסגרים לפני חצות. בחוף ניתן למצוא אפשרויות לינה רבות, החל מגסטהאוסים פשוטים וזולים ועד מלונות פאר ברמת 5 כוכבים. אל חוף אאו-נאנג ניתן להגיע דרך קראבי במונית או בטוקטוק, או דרך ריילי ביץ' ע"י סירה במחיר של כ-100 באט.

לפרטים נוספים שלחו הודעה לסגול
אאו-נאנג
תמונה של מפת אאו-נאנג קראבי

מפת אאו-נאנג קראבי


תאילנד-עם-ילדים
כמה-עולה-טיול-בתאילנד
טיול-לתאילנד
ירח-דבש-בתאילנד
מפת-תאילנד
טיול-לתאילנד
סים-בתאילנד
פול-מון-קופנגן
טיסות-פנים