תמונה ראשית לעמודי מידע לאתר טיול לתאילנד

תאילנד - תחבורה


תחבורה בתאילנד

בתאילנד קיימות דרכים רבות להתנייד: טיסות, אוטובוסים, רכבות, מיני וואנים, טוקטוקים, מוניות ומעבורות. כבר בעת ההגעה למדינה תוכלו לקחת טיסת המשך לצפון ולנחות בצ'אנג מאי. בהמשך, בכדי להגיע לדרום, ניתן לקחת טיסה לאי פוקט. ההתניידות בין האיים השונים היא באמצעות מעבורות או טיסות פנים קצרות.

אוטובוסים

אוטובוסים בין מדינתיים, ממדינה אחת למדינה אחרת - מלבד היעדים המוכרים והפופולארים בתאילנד, (צ'אינג מאי - Chaing Mai, קנצ'אנבורי - Kanchana buri, פאתייה - Pataya ועוד), תוכלו להגיע באמצעות האוטובוסים הבין עירוניים, כמעט לכול עיר וכפר בתאילנד, וגם למדינות השכנות: מלזיה, (Malaysia), בירת סינגפור (Singapore), אוטובוס ליאנגון (Yangon), בירת מיאנמר (Mianmar) - שבעבר שמה היה בורמה, ואוטובוס לפנום פן (Phnom Penh), בירת קמבודיה (Cambodia). כמו כן ישנו אוטובוס אקספרס המחבר בין בנקוק למלזיה.

אוטובוסים בין עירוניים - לאוטובוסי התיירים הבין עירוניים מושבים מתכווננים, נוחים ומרווחים, באוטובוסים אלה יש שירותים ומזגן. מומלץ לנעול את התיקים שברצונכם לשים בתא מטען, ואת כל יקרי הערך, כגון: כסף, המחאות נוסעים (טרוול צ'אקס), כרטיס אשראי, דרכון ועוד, לשמור צמוד אליכם, בכיסים פנימיים, חגורות כסף, נעליים, תיק קטן אותו תחבקו אליכם במהלך הנסיעה ועוד וריאציות שונות ומגוונות.


רכבות

הרכבת היא אמצעי זול, יעיל וקל, וזאת תודות לרשת הרכבות המפותחת שבתאילנד. הרכבת היא אמצעי תחבורה עדיף ומומלץ אם ברצונכם להגיע למחוזות רחוקים, ונאלצים לגמוע דרך ארוכה שנמשכת מאות קילומטרים. כך לדוגמא מומלץ לנסוע ברכבת הממוזגת מבנגקוק (Bangkok) לצ'יאנג מאי (Chaing Mai). ברכבות והקרונות ממוזגים ע"י מאווררים על ידי וקולרים.

טרם הנסיעה ברכבת יש לבדוק את זמני הנסיעה ולהזמין כרטיסים מראש. ניתן לרכוש כרטיסים און ליין בעמלה נמוכה, הסברים על קווי הרכבת השונים, חברות הרכבת השונות, המחלקות, יעדי הנסיעה, תדירות הנסיעה וזמני נסיעה, תמצאו בקישורים הבאים:

פרטים נוספים על חברת הרכבות הממשלתית :

  • Thailand State Railway
  • כתובת: 1 Rongmuang Road , Rongmuang , Pathumwan , Bangkok 10330
  • טלפון: 0-2222-0175, 0-2621-8701, 0-2220-4567
  • אי-מייל : info@railway.co.th

מעבורת

כדי להגיע לאיים, חייבים לקחת מעבורות בפוקט, קופיפ, ראילי וקראבי וכדי לעבור ביניהם, אין דרך אחרת חוץ ממעבורות.המעבורות יוצאות מקופיפי במערב, עד קראבי, שבמזרח וכמובן גם בכיוון השני. מומלץ להזמין  דרכנו  ולקבל הנחיות לגבי איסוף, זמנים  והסעות.

מעבורות לילה

אחת האטרקציות המיוחדות של קופנגן הן מעבורות הלילה שהן מעבורות בקופנגן ששטות לאיים בחשכה. נחמד מאוד לסוע במעבורות בקופנגן שהן מעבורות לילה וניתן להנות מהפלגה לאיים בירח מלא. מעבורות בקופנגן שנוסעות בלילה יכולות להתאים לאנשים שמגיעים לחופשה קצרה בתילאנד ורוצים לנצל את הזמן בצורה מקסימלית.


טוק טוק

המוניות התלת גלגליות המוכרות בשם "ריקשה" במקומות אחרים במזרח הפכו כבר מזמן לאחד הסמלים של בנגקוק (Bangkok) ושל תאילנד בכלל. רחובות העיר מלאים בנהגי טוק טוק בצבעים צהוב וירוק או צהוב וכחול אשר אינם מחכים עד שיפנו אליהם אלא מציעים ולעיתים רבות גם מציקים לתיירים.

מומלץ מאוד לבדוק דרכנו או באחד ממשרדי התיירות מה מחיר הנסיעה הסביר ליעדכם ולהתמקח עם נהגי הטוק טוק לפני שאתם עולים לרכב.

מיני ואן ומוניות

הדרך הנוחה ביותר להגיע משדה התעופה למלון ובחזרה באמצעות מיני ואן או מונית.

"חזרנו מטיול נפלא בתאילנד במהלכו ביקרנו בפוקט. הדרך הנוחה ביותר להגיע משדה התעופה למלון ובחזרה או באמצעות שרות של חברה של מיני ואן. הם מבצעים פיזור אמין ומסודר לכל המלונות, בדרך חזרה מהמלון לשדה הזמנו שרות זה דרך סגול השירות מאוד נח ואמין". נועה המטיילת

אופנועים

בתאילנד ובעיקר באיים בדרום, אופנוע הוא דרך תחבורה מאוד נפוץ ופופולארי. יחד עם זאת, חשוב להקפיד על כללי זהירות, להשכיר בסוכנות בעלת המלצות, לבדוק פגמים קודמים ולהיזהר מהאגזוז.


תאילנד-עם-ילדים
כמה-עולה-טיול-בתאילנד
טיול-לתאילנד
ירח-דבש-בתאילנד
מפת-תאילנד
טיול-לתאילנד
סים-בתאילנד
פול-מון-קופנגן
טיסות-פנים