תמונה ראשית לעמודי מידע לאתר טיול לתאילנד

על תאילנד


תאילנד

תאילנד היא אחד היעדים המבוקשים ביותר לטיולים על ידי התייר הישראלי ולא בכדי. המדינה הדרום מזרח אסייתית משלבת בתוכה נוף פראי, חופים מרגשים, תרבות, דת, קניות, מקומות בילוי מדהימים ועוד ועוד, כל זאת בתקציב סביר בהחלט יחסית ליעדים האירופאיים.

התמהיל במגוון שמציעה תאילנד לתייר הישראלי יוצר מצב שכל אחד וכל אחת יכולים למצוא ב:תאילנד את הטיול המועדף עליו. הצעירים יכולים לחגוג בחופים, המבוגרים יכולים ליהנות מחיי התרבות של בנגקוק ומההיסטוריה העשירה של המדינה, הטיילים מטיבי הלכת ימצאו בה מסלולים ארוכים ומרתקים דרך יערות, אגמים ומפלים ענקיים ואפילו הדור הקשיש יוכל ליהנות מהשירות האדיב של תאילנד.

סוד קסמה של תאילנד טמון בחיבור המדויק שבין ישן וחדש. מצד אחד מדובר באחת המדינות המפותחות ביותר באסיה, עם מלונות פאר, כבישים חדשים וטכנולוגיה מתפתחת. מצד שני, המחיה הזולה, השווקים המפוזרים לאורכה ולרוחבה ועירוב הריחות השולט ברחובות מזכיר לנו שעדיין, אחרי הכל, תאילנד היא מדינת עולם שלישית.

לפני שיוצאים למסע המרתק, הנה כמה עובדות מעניינות על תאילנד:


תאילנד -  מתי כדאי לבקר בה?

האקלים במדינת תאילנד הוא אקלים טרופי. הטמפרטורות גבוהות והלחות גבוהה במהלך כל השנה. במובן זה, אין זמן "טוב" ל תאילנד ובכל זמן בשנה יוכל התייר ליהנות ממה שיש ל תאילנד להציע לו. יחד עם זאת, בין החודשים נובמבר עד סוף פברואר, החום מתיש פחות, בריזה קלילה מנשבת ויש ירידה משמעותית בלחות. אפריל ומאי אלו חודשים לוהטים, לחים וללא בריזה וזהו זמן פחות טוב לבקר ב תאילנד. מחודש יוני עד חודש אוקטובר זו עונת המונסונים שמרטיבה את תאילנד בעזרת גשם רב, צפוץ וכבד. יחד עם זאת, לראות מונסון אמיתי, זו בהחלט חוויה לישראלי שאינו מכיר כמויות כאלה של גשם.

תאילנד - מהי דת המדינה?

דת מדינת תאילנד היא בודהיזם ו – 95% אחוזים מהתאילנדים הם בודהיסטים. לכן, בכל מקום בטיולכם ב תאילנד תוכלו לראות נזירים בודהיסטיים הולכים בגלימה כתומה, כפכפים פשוטות וראש מגולח. הזרם המרכזי ב תאילנד הוא הבודהיזם הטרוודי המאמין בבודהה ההיסטורי, סידהרתא, שנולד בהודו במאה החמישית לפני הספירה.


הבודהיזם היא דת השונה באופן מהותי מהדת היהודית והיא מוגדרת יותר כדרך חיים מאשר אמונה בכוח עליון. הבודהה ההיסטורי ניסח ארבע אמיתות על החיים אשר במרכזן ההנחה כי החיים הם סבל הנגרם מהתשוקות שלנו ועל כן, מטרת האדם היא לשכך את תשוקתיו על מנת להגיע את הנירוונה.

האם תאילנד אכן שומרת על עקרונות אלו? כשתבקרו בה תשפטו בעצמכם. אל תהססו לבקר במקדשים בודהיסטים, זו חוויה דתית ראשונה במעלה.

עוד כמה פרטים על תאילנד

  • בעבר הלא רחוק נקראה תאילנד ממלכת סיאם.
  • תאילנד היא מלוכה. המלך הראשון הוכתר בשנת 1782.
  • המלך הנוכחי הוא באהומיפול אדולאדג' וזוכה לכבוד גדול מצד נתיניו ובעולם כולו.
  • תאילנד היא השוויץ של מזרח אסיה. היא סירבה להשתתף במלחמות העולם.

רוצים לדעת עוד על תאילנד? רוצים לבקר באחת המדינות הכיפיות ביותר בעולם? צרו קשר עם נציג סגול ותפרו לעצמכם טיול חלומות.


קוסמוי
בנגקוק
קראבי
קוטאו
פטאיה
פוקט
ריילי ביץ
קופנגן
קופיפי
צ'אנג מאי
הואה הין
צ'אנג ראי
סגול סוכנות נסיעות בתאילנד