מספר ישראלי - 03-90110009

whatsapp - +66-950371777

לוגו סגול חדש מתוח - 512

מספר תאילנדי - 08-73837301

מסלולי טיול בתאילנד

מסלולים - טיול בתאילנד

בתאילנד רוב המטיילים עושים את “מסלול העדר” בשלמותו או בחלקו, אך סדר ההגעה לאזורים השונים נשאר זהה.

למה? מכיוון שמבחינת נוחות ההתניידות וכן מבחינת עלויות המעברים מסלול זה הוא השילוב המושלם של נוחות וחיסכון. 

תמונה של אישה שוחה על שנורקל מוקפת דגי נוי בים אנדמן
פנו אלינו

טיול בתאילנד - מהו מסלול העדר?

צפון תאילנד

מתחילים בצפון תאילנד, אזור צ’יאנג מאי, 99% מהמטיילים מגיעים לאזור ישירות לאחר נחיתתם בבנגקוק ע”י טיסת המשך ובבוקר למחרת ישר יוצאים לטיול ג’יפים של 3 ימים ו-2 לילות ע”י אחת החברות המוכרות (כוכב הצפון, רד בריק וטאנה).

כולם רוצים להספיק כמה שיותר וברגע ההגעה נכנסים למן מרדף אחר אטרקציות וחוויות, אלו מכם שמגיעים לתקופה ממש קצרה של שבוע-שבועיים הגיוני שירצו להספיק כמה שניתן אך, אלו מכם שמגיעים לתקופה ארוכה יותר, עדיף שתתנו לעצמכם יום רגוע לאחר יום הנחיתה ותנו לגופכם את ההזדמנות להתאושש קצת לאחר כל מסלול הטיסה הארוך טרם היציאה למסע נוסף.

כמובן שישנה אפשרות לבצע טיולי ג’יפים בצפון של עד שבוע שלם אך לו מתבצעים במתכונת פרטית בלבד ועלותם בהתאם.

ישנם גם טיולי טראקים רגליים, אופניים ואופנועי שטח של מספר ימים (פירוט נוסף יימצא בטבלת האטרקציות של צ’יאנג מאי).

בליל החזרה מטיול הג’יפים (חזרה בסביבות השעה 18:00) ישנים הרוב בצ’יאנג מאי ולמחרת בבוקר כבר ממשיכים אל היעד הבא.

אך, ישנן אפשרויות נוספות, ניתן להישאר בצ’יאנג מאי לעוד מספר ימי אטרקציות וטיולים למקומות מרהיבים או לחילופין, לקחת מונית / מיני וואן לעבר עיירת פאי (כ-3 שעות נסיעה) ולהישאר שם למשך זמן מסויים (חלק נשארים שם ביזורט מפנק לכמה לילות וחלק פשוט “נתקעים” לכמה שבועות בסגנון הודו).

לחוזרים מפאי צפויה נסיעה של כ-3 שעות חזרה לצ’יאנג מאי טרם הטיסה מכיוון שלא קיים שם שדה תעופה.

תמונת תאילנדית הלובשת שמלה מסורתית בריקוד תאילנדי קלאסי

האיים המערביים - פוקט, קופיפי, קרבי, קו לנטה

לאחר צ’יאנג מאי טסים לפוקט ולאחר הנחיתה הרוב ממשיכים לעבר חוף ‘פאטונג’ המרכזי, חלק נוסעים מעט צפונה לעבר שמורת הטבע קאו לאק הנמצאת באזורו המערבי של מחוז פאנג-נה וחלק קטן ממשיכים לאחד מ-29 החופים האחרים של פוקט לריזורטים מפנקים הנותנים באמת תחושה של חופשה והתנתקות (למה רק חלק קטן? 2 סיבות, הראשונה, רוב האנשים מעוניינים להיות במרכז וקרובים ל-“בלאגן”, השנייה, בחלק מן החופים המרוחקים ישנה תוספת איסוף לכל אטרקציה עבור כל נפש, דבר אשר מגדיל משמעותית את עלויות האטרקציות אך לחילופין, ניתן לקחת הסעות פרטיות לאטרקציות ובכך גם לחסוך וגם להפוך את הנסיעות לנוחות יותר במקום לחכות לאיסוף שייגמר ולהמתנה בבתי המלון השונים לכל לקוח).

בעונות הטובות, לאחר פוקט ממשיכים לקופיפי, המעבר מתבצע על ידי מעבורת, לאלו הקצרים בזמן או לאלו אשר רק מעוניינים לראות את אזור איי קופיפי ולא להישאר על האי ניתן לצאת לטיול יום בקופיפי מפוקט עצמה ולחזור חזרה בערב אל בית המלון.

לאחר קופיפי ניתן להמשיך לאי קולנטה הנמצא עוד כשעתיים שייט דרום-מזרחה במעבורת, אי יפהפה המתאים לירח דבש ולאלו המחפשים להתנתק ולהתפנק.

יש כאלו העוברים לעבר קראבי, קראבי הינו מחוז גדול מאוד המתחיל לתפוס מודעות בקרב הקהל הישראלי ומפורסם בשל 2 מחופיו, האו נאנג וריילי ביץ’.

בתקופות הגשומות מי שבחר והגיע לאזור פוקט / קופיפי הרבה פעמים בוחר לקחת טיסה לעבר קוסמוי לאחר שהייה קצרה באזור.

האיים המזרחיים - קוסמוי, קופנגן, קוטאו

בעת הנחיתה בקוסמוי עומדת בפניכם בחירה, להישאר בקוסמוי למשך התקופה וממנה לקחת טיולי יום לאיים בקרבתה, להמשיך לקופנגן לאחד מהריזורטים המפנקים בצפון או במזרח האי ע”י ספיד בוט או לחילופין לקחת מעבורת לאחד מבתי המלון ‘הישראליים’ יותר בדרום האיי, היכן שמתקיימת מסיבת הפול מון או לקחת מעבורת אל עבר האי קו טאו (כשעתיים שייט מקוסמוי) לאלו מכם בירח דבש המחפשים לקום בבוקר אל מול הים בריזורט שקט, מפנק ומדהים ביופיו או לאלו מכם המעוניינים לעשות קורס צלילה.

זמן ההישארות בכל אי (קוסמוי / קופנגן / קוטאו) באמת תלוי ומשתנה מאדם לאדם וכן תלוי בהרכב הטיול (משפחתי / זוגי / ירח דבש / חבר’ה אחרי צבא וכו’).

בנגקוק והמרכז

לאחר השהייה באיי המזרח, ניצבות בפניכם מספר אפשרויות, הראשונה, לטוס ישירות לפטאיה, יש כאלו הטסים לפטאיה ישירות מפוקט, משם להמשיך או להואה הין (ישנה מעבורת אשר התחילה לפעול בינואר 2017 בין פטאיה להואה הין בעלות של 1,250 לנפש לכיוון – רכישת כרטיסים בנמל) או לאי קו צ’אנג אשר ההגעה אליו הינה באמצעות לקיחת מעבורת ממחוז טראט אשר אליו ניתן להגיע בנסיעה של מספר שעות מפטאיה או לחילופין בטיסה מבנגקוק, לאלו אשר מחפשים לנפוש באי שקט ולא מעוניינים לנוע דרומה מדי מפטאיה, ניתן לעבור לאי קו סאמט ע”י נסיעה למחוז ראיונג, הנסיעה יחסית קצרה לעומת הנסיעה למחוז טראט ומשם לקיחת מעבורת אל עבר האי.

האפשרות השנייה, מקוסמוי לטוס ישירות לבנגקוק ומשם לקחת מונית / מיני וואן להואה הין (נסיעה של כ-3 שעות).

ישנם כאלו אשר מוותרים על אזור הצפון ומתחילים את טיולם בפטאיה, אשר אליה מגיעים בנסיעה מבנגקוק (כשעה וחצי) או מתחילים בהואה הין למספר לילות, שבים לבנגקוק ומשם טסים לאיים.

לאלו מכם אשר לא אוהבים מעבורות וים, ניתן לעבור גם בנסיעה מפטאיה להואה הין או להיפך, נסיעה של כ-5 שעות.

האפשרות השלישית, מהאיים לחזור לבנגקוק ולסיים שם את טיולכם.

כ-90% מהמטיילים הישראליים מסיימים את מסלולם בבנגקוק, שם ניתן למצוא שווקי רחוב וקניונים עם כל המותגים האהובים וכן חיקויים מצוינים של מותגים אלו במחירים זולים במיוחד.

מבנגקוק ניתן גם לצאת לטיולים של יום עד שלושה ימים אל עבר מחוזות קנצ’נבורי ואמפאוואה בטיולים קבוצתיים או פרטיים, מעטים אף בוחרים לבקר במקומות אלו באופן פרטי ולחקור את תאילנד אף יותר, לרוב, אלו הם מטיילים אשר כבר ביקרו בתאילנד מספר פעמים ומעוניינים לגלות עוד חלקים מהממלכה היפהפייה הזו.

הבוחרים בשתי האפשרויות הראשונות יסיימו את מסלולם בבנגקוק כך שזו לאו דווקא אפשרות אלא ברירת מחדל.

אך, ניתן כיום לטוס ישירות לפוקט או לצ’יאנג מאי וגם לטוס מהם חזרה כך שלא מחויבים להתקבע על שיבה ארצה דווקא מבנגקוק.

אטרקציות בקראבי
אטרקציות בצ'אנג מאי
אטרקציות בקופנגן
אטרקציות בפוקט
אטרקציות בבנגקוק
אטרקציות בקופיפי
אטרקציות בהואה-הין
קנצ'נבורי
טיול לתאילנד - אפשרויות נוספות

ישנם אנשים אשר יבצעו את המסלול במהופך, יתחילו באיי המזרח על מנת להספיק למסיבת הפול מון או ההאף מון ומשם ימשיכו לעבר פוקט / קראבי, על הדרך יבקרו גם בקופיפי ומשם ימשיכו או לפטאיה או להואה הין ויסיימו בבנגקוק או שיטוסו מפוקט / קראבי ישירות לצ’יאנג מאי ואז יחזרו לבנגקוק והסביבה.

לא משנה באיזו עונה מגיעים לתאילנד, מסלולכם ייבנה לפי המסלול הנ”ל אשר תבצעו את חלקו או כולו לפי מזג האוויר האמיתי אשר יהיה בעת הגעתכם (מזג האוויר בתאילנד לא צפוי כלל ולפעמים בעונה היבשה ישנם גשמים עזים ובעונה הגשומה שוררים ימים של חמסין) ולפי העדפותיכם האישיות.

לגבי מסלולים שונים המשלבים בתוכם מקומות אשר לא נכללו לעיל אנא פנו אל הסוכן המטפל בכם עבור תכנון המסלול ודרכי המעבר השונים.

אנו תמיד נתאים את המסלול המושלם בדיוק בשבילכם!!!