תמונה ראשית לעמודי מידע לאתר טיול לתאילנד

פוקט דרום תאילנד


פוקט

בקצה הדרומי של תאילנד "משתרבב" חצי אי שצורתו כחדק הפיל - זהו חצי האי המאלאיי, חצי אי המעוטר במאות איים ואיונים טרופיים בלב מי הטורקיז של ים אנדמן. בלב ים הטורקיז עשרות איים ואיונים כשהגדול והמתוייר שבהם האי פוקט. היופי והצבעוניות, מפגש החוף והים, יערות הגשם ושוניות האלמוגים, מיטב המטבח התאי וחיי לילה סוערים עושים את האי פוקט לא רק לפנינת הדרום אלא לאחד מיעדי הנופש הפופולאריים והאטרקטיביים בעולם. עשרות טיסות בשבוע מהבירה בנגקוק ועוד טיסות שכר מיעדים רבים בצפון אירופה ומערבה מביאים מליון וחצי תיירים בשנה לפרקי זמן משתנים מימים ספורים ועד שבוע או שבועיים.
זהו אי שיש בו כל שתחפצו לימות החופש, שילוב אולטימטיבי של נופש ופינוק, טיול והרפתקנות, פעילויות ערב ומרגוע. יש בו חופי זהב מעוטרים בדקלי קוקוס נישאים, ממוקמים בו מהמשובחים בבתי המלון בעולם , מגוון פעילויות ים וחוף לבעלי אדרנלין גבוה ובנוסף הרים ויערות,סחלבים ופילים, אלמוגים ושקיעה טרופית מהממת.
מפרצי פוקט וחופיה מתאימים לכל גיל ומצב משפחתי... ומאפשרים חופשה רומנטית ומנותקת, חופשה משפחתית עם ילדים או חופשה המונית וסואנת בלב אזורי הבילוי והקניות של חוף פטונג.
במשך מאות בשנים היה האי אתר מרוחק ונשכח אי שם בדרום הממלכה. ללא קשר ליבשת ועם מערכת כבישים רעועה שימש האי כמעון לחקלאים, דייגים, מגדלי גומי ומחפשי מחצבים. בשנות השבעים זרם דק של תיירות החל להגיע לחופי האי, עשירי בנגקוק שמאסו בחופי פאטייה המזדהמים ומטיילי תרמיל שגילו את החופים הבלתי מופרעים ואת חופי החופש. משנות השמונים זהו העשיר במחוזות תאילנד מלבד הבירה בנגקוק ומעבר ל 10,000 תושביו הקבועים חיים בו 240,000 תאים מרחבי הממלכה העוסקים בתיירות ובחקלאות ואליו מגיעים כמליון וחצי תיירים בשנה בעשרות טיסות ביום מן הבירה בנגקוק ומבירות רבות באירופה, אסיה וסקנדינביה.

מאמרים נוספים בנושא פוקט

מערב פוקט
תמונת מפרצי הצד הדרום מערבי, קאטה, קארון ופטונג

מפרצי הצד הדרום מערבי, קאטה, קארון ופטונג


איך ולאן מטיילים ולמה גם שבוע לא מספיק לבילוי וסיור באי הקטן...?

יום סיור באי (מגבת ובגד ים)

ניתן לשכור רכב עם נהג או ג'יפ בנהיגה עצמית ולצאת ליום של טיולים וים. כביש החוף נמתח לאורך החופים המפורצים של פטונג, קרון, קטה, וקטה – נוי. בקצה הדרומי של חוף קטה ניתן לצלול ולשחות בין גושי סלע ושוניות.
מכאן ממשיכה הדרך וחוצה את הרכס במערכת תצפיות נוף לעבר אחת הנקודות המרשימות באי
לם פרום טפ LAEM PROM THEP חוף מבודד הנתון בין שתי גבעות ולשפת לגונה כחולה. מעליו נקודת תצפית מרשימה הנקראת גם תצפית שקיעת השמש ובה מקדשון מקומי עטור בשלל פילים מקודשים. כאן במפרץ הטורקיז ממוקם מלון מרידיאן המלכותי (תאומו ממוקם בחוף פטונג)
המפורצים לעבר חוף ראווי RAWAI העשיר בדגה ולאורכו בשעות אחר הצהריים המאוחרות יוצאים דייגים להביא משלל הים. כאן חיה קהילה קטנה של צועני ים שנדדו מחצי האי המאלאיי ועברו מאי לאי. סיור רגלי בחוף ובשוק הדגים הקטן בו מוכרים דגי שונית וצדפים בשלל צורות וצבעים. הסיבה למצבה האגום של הקהילה הוא כי ע"פ החוק התאי אין באפשרותם לקבוע מגורי קבע על אדמה תאית.
עיברו במהירות על פני העיר פוקט שאין בה כל עניין תיירותי והדרימו לאקווריום העירוני הנמצא בחצי האי בואכה הנמל וכף פאנווה. בתום הביקור המשיכו צפונה אל שמורת היער באנג פא BANG PAE. בדרככם עיצרו בצד הדרך להכיר את העץ המדהים שנותן את פרי הקשיו שמתחתיו זלזל בצורת אגוז, כנסו למטעי הגומי בכדי לראות את הנוזל הלבן נאסף בכלים קטנים התלויים על גזע העץ, עיצרו להתרשם ממטעי האננס שלא מגיע בקופסאות ואין לו חור באמצע והכירו את דקלי הקוקוס שכה אופייניים לחבלים הטרופיים.
בלב האי משתרעת שמורת טבע שריד ליער גשם סבוך שכיסה את האי כולו לפני שנים רבות. מסלול הליכה קל המאפשר היכרות עם מגוון הצומח, העצים והשרכים של יערות הגשם הטרופיים ובקצהו מפל מים צוננים. בכניסה לשמורה ממוקמת תחנה לאיקלום והשבת קופי גיבון לטבע. למיטיבי לכת ניתן לצאת למסלול של 3 שעות אל קבוצת המפלים של טונסאי.
שובו מערבה לחוף הים ודרך חוף באנג טאו בו מכלול של 5 בתי מלון מעולים, וחוף פנסאה בו ממוקמים שניים מטובי בתי המלון באי CHEDI ומלון AMANPURI סיימו את הטיול בשקיעה באחד החופים הנחמדים באי – חוף SURIN בו חול זהוב וטורי עצי דקל הקוקוס הם תפאורה נהדרת לשקיעה טרופית כתומה.
סביב העיר פוקט
האקווריום ווהמרכז הביולוגי
¼ מכל שוניות האלמוגים בעולם מתרכזות בים אנדמן ובאוקינוס ההודי המקיפים את האי פוקט.
שוניות האלמוגים הם "הג'ונגלים" של הים – מאות מינים של אלמוגים קשים ורכים בית גידול לאינספור צורות חיים, דגים רכיכות וסרטנים בשלל צבעים וצורות. מדגם צבעוני של דגי שונית במגוון צבעים מוצג באקווריום של המרכז הביולוגי.

 
גן הפרפרים והאקווריום

יערות הגשם של דרום מזרח אסיה הם גן עדן למאות מינים של פרפרים בצבעים שונים ובגדלים "מבהילים" עד כ 20 ס"מ. אוסף נפלא של פרפרים נמצא בגן פתוח בחיק הטבע בחוות הפרפרים ובמקום נמצא גם אקווריום טרופי.

חוות הפנינים בנאגא

גידול פנינים תרבותיות הפך להיות לאחד הענפים החשובים באסיה. חוות לגידול פנינים פזורות
ברחבי דרום מזרח אסיה ועד מלזיה וסינגפור בהם מגדלים פנינים אפורות וצחורות קטנות כשיני תירס או אורז ופנינים גדולות עגולות או פחוסות. היציאה לחווה בסירה מנמל פו.

יום למפרצי פאננגה

מהם הנופים היפים בעולם ? ללא ספק החיבור בין ים ומצוקים, מחסות סלע וצמחיית חוף סבוכה, תצורות נוף ויערות טרופיים כל אילו משחקים בעירבוביה באחד הנופים היפים בעולם מפרץ פאננגה.
צפון מזרחה מהאי פוקט "מתרומם" מתוך הים פארק גיאולוגי מדהים. בסירה ארוכת זנב אפשר לצאת ליום טיול דרך הלגונות עטורות צמחיית המנגרובים, ובינהן חוות לגידול צדפות, רשתות דייג וקרקע בוצית המהווה בית גידול לאינספור דגים, מיני סרטנים ודו חיים. במהלך השיט תהנו ותיכנסו למערות ובהן נטיפים וזקיפים מרשימים. בחלק מהאיים ניתן לצאת לשייט קאנו בין הנקרות ומתחת לסדקים שנוצרו כתוצאה מבלייה כימית ובלייה מכנית כשהמים קורעים ושוברים את פני הגיר הרך.
המקום המתוייר והפופלארי הוא הצוק הזעיר המזדקר מן הים וקיבל את השם האי ג'יימס בונד בו צולם פרק מתוך הסרט ה"איש בעל אקדח הזהב".
בדרך חזרה תעצרו לאכול ארוחת צהריים באי הצף של צועני הים הנטויים מזה שנים במקום וסיירו בין הבקתות וסמטאות הכפר.

יום טיול לקו פי פי (מגבת ובגד ים)

הכי טורקיז בעולם – זהו צבע המים באי פי פי עד כדי כך שסירות הדייגים נראות כאילו הן תלויות באויר... עם חופים מעוטרי קוקוסים ומצוקי גיר המזדקרים מן הים. האי ממוקם 45 ק"מ מהאי פוקט ומחולק לשני איים. הקטן פי פי ליי מונוליט גיר עצום הידוע בקינון אורגים ופי פי דון שצורתו כצורת פרפר ורצועת אדמה צרה מפרידה בין ה"כנפיים", שלצערי מתחיל להיות מפגע תיירותי זרוע פאבים ודוכני ט-שירטס, ובכל זאת מהאיים היפים ביותר באזור בו ניתן לצאת למסלולי הליכה רגליים, תצפיות נוף, שנירקול ושחיה או סתם רביצה נעימה על החוף הזהוב.
מספר דרכים להגיע לאי החל בסירות דייגים ישנות וכלה בספינות תיירות ממוזגות שרבן יוצאות ממפרץ מקאם

מקדשים
תמונת מקדש בפוקט

בפוקט עשרות מקדשים יפיפיים אשר כדאי לבקר בהם (בחלקם לפחות)


פוקט - חיי לילה סוערים
תמונת רחוב בנגלה - מרכז חיי הלילה בפטונג פוקט

רחוב בנגלה - מרכז חיי הלילה בפטונג פוקט


רחצה וצלילה באי האלמוגים

ניתן להגיע בסירה מהירה לאחד מחופי האלמוגים לצלילה ושחיה בחופים המיוחדים לים אנדמן. האי ראייה RAYA מומלץ לכך. שוניות אלמוגים מתפתחות בים רדוד וחמים וכך מוצאים את רצועות האלמוגים בעיקר באזורים הטרופיים. מגוון אינסופי של צורות אלמוגים רכים וקשים, צבעוניים ואפורים בית גידול לאינספור מיני חיים ודגים, סרטנים ומורנות. דגי עטלף עצומים, מנטות ואפילו כרישים ידידותיים. ללא ספק בים אנדמן ובאוקינוס ההודי נמצאים הטובים באתרי הצלילה בעולם. המקום המדהים ביותר לצלילה בתאילנד הם קבוצת איי סימיליאן הממוקמים במרחק 90 ק"מ צפונית מערבית לפוקט ומוגדרים כפארק לאומי. גושי סלע מרשימים "עטופים" במים צלולים ושוניות אלמוגים צבעוניות.
בכל אתרי הצלילה ניתן לצלול צלילות היכרות, לקבל שיעורים למתחילים או סתם ...לשנרקל.

ניתן לשלב לינות מחוץ לפוקט

לאוהבי צלילה ואתרים מבודדים ניתן לשלב לילה בודד
באיי סימיליאן (לרכישה במסגרת הטיול לאיים אילו)
3 לילות באי פיפי ו- 4 לילות בפוקט 4 לילות בפוקט ו- 3 בקראבי
קראבי
בקראבי מצוי קו החוף היפה ביותר בתאילנד ובו צוקים תלולים ובליטות, עמודי סלע ואיונים ה"צומחים" מתוך המים. פנימה אל היבשת גבעות ירוקות מכוסות יערות וחורשות דקלים.

הסטוריה על קצה המזלג

האי פוקט ממוקם בנקודה אסטרטגית על ציר הספנים בין הודו ואינדונזיה בין איי התבלינים ואסיה.
האי מופיע כבר על מפת דרום מזרח אסיה של הגיאוגרף פטולמיאוס מן המאה ה-2. יורדי ים וספנים ערביים והודים הכירו את המפרצים והאיים באזור ובמאות ה 16 וה 17 שימש כתחנה לספנים אירופיים בדרכם להביא מאוצרות הפסיפיק ואיי אינדונזיה. אותם ספנים שירדו לסולווסי ולאיי מולוקה להביא את התבלינים, הבדים והאמנויות ולהעשיר את קופות אמסטרדאם, ליסבון ובירות אירופה האחרות היו אילו שגילו את מסתרי המפרצים של פוקט ונחתו בסביבה בדרכם הארוכה.
בתקופה זו נקרא צ'ונקציילון, נודע בנמליו הטבעיים ובמרבצי הבדיל ומפרציו הנסתרים שימשו מחסה לשודדי ים. ימי הפריחה של האי היו ימי המאה ה 19. הבורמזים נואשו מנסיונות הכיבוש, הכלכלה עלתה ופרחה וזרם של מהגרים סינים הגיע לפוקט, בעקבותם הגיעו מגדלי הגומי, הקוקוס והאננס.
מבחינה תרבותית שימש האי כמקום מפגש בין האוכלוסיות הסיניות, המוסלמיות והתאיות כשמסורותיהם ואמונתם נשמרים ומשתקפים במקדשים ובהיכלות התפילה הפזורים אילו לצד אילו במרחבי האי – מקדשים סיניים מצועצעים ומעוטרים בדרקונים ולצידם מקדשים תאיים ומסגדים מוסלמיים בעלי צריחים ירוקים.

החופים סביב האי

• מאי חאו ונאי יאנג
שני חופי הרחצה הצפוניים שהם הארוכים ביותר באי. כאן נמצאים אתרי הטלות של צבי הים אליהם מגיעים בין נובמבר לינואר.
• באן טאו
כאן ממוקם קומפלכס של 4 בתי מלון יוקרתיים
• פאנסאה וסורין
שני מפרצים קטנים בנוף קסום.
• חוף קאמלה
חוף עם כפרי דייגים של צועני ים.
• חוף פאטונג
החוף הסואן והמפותח ביותר באי. מלונות מסעדות חנויות ופאבים.
• קארון וקאטה
שני חופים שקטים בנוף טרופי טיפוסי. בתי המלון בצפיפות נמוכה.
• נאי הארן
החוף הדרומי באי, חוף חולי אל מול המפרץ ומאחוריו לאגונה.
• חוף ראווי
כפר צוענים מי טורקיז וסירות לאיים באזור.

חוף קאמאלה
תמונת תיירים מטיילים בחוף קאמאלה

תיירים מטיילים בחוף קאמאלה


פוקט סיקונו
פטונג ריזורט
גרייסלנד פוקט
נובוטל וינטייג פארק
וינטייג פאטונג
דה צ’ארם
רויאל פרדייז פוקט
פטונג גראנד קונדוטל


ומה עושים בערבים...?

ערב בבארים הגועשים של באנגלה בפטונג
מאזורי הבארים הסואנים והרועשים בעולם. לא היית בבארים של באנגלה כאילו לא היית בפוקט. עשרות בארים רעשניים, מאות ליטרים של בירה נספגים בים אדם, משחקי חברה וצעירות תאיות מסבירות פנים. הרחוב המבוקש והמרתק ביותר הוא זה של הLADY BOYS בו מרקדים הבנים – בנות...

ערב במופע FANTASEA
מופע מרהיב בניחוח של וולט דיסני או לאס וגאס אך עם טעם של תאילנד. שילוב של כוריאוגרפיה מודרנית עם ניצוצות מהתרבות התאית והכפר המסורתי ועם חיוך וקריצה להווי התייר הלבן...
ערב בקאברט SIMON
ויכוח קשה ניטש בין 3 בירות הקוקסינלים מי מעלה את הקאברט הטוב ביותר האם זה של בנגקוק של פאטייה או זה של פוקט, אך אין ספק שזה האחרון הוא מהטובים ביותר. מוסיקה מצויינת, העמדה טובה וחן של עשרות בחורים חינניים או בחורות מדהימות. משהו מתבלבל לך במוח.... וברחוב אתה מתחיל להתבונן בחשדנות בכל אחד או אחת...

ערב באחת ממסעדות הדגים הטובות באי
פוקט מציעה מגוון אינסופי של מאכלי ים ודגים באינספור צורות בישול וכל ישראלי מפונק בררן וצמא חומוס ימצא במקום את מבוקשו. דג מטוגן או אפוי מוקפץ או בגריל רק לא לשכוח לבדוק בכמה פלפל חריף יטובל האוכל – ראו הוזהרתם !
במקום אפשר לקבל את כל סוגי הסרטנים, הדיונונים והתמנונים, הצדפות ושאר יצורים כמו שמפרסמת אחת המסעדות ANYTHING SWEEMS WE HAVE IT.
אמליץ על מסעדה בשם GUNG הנמצאת בקצה חוף קטה ומתמחה במאכלי דגים. מומלץ להגיע למקום לקראת שקיעה – המיקום המדהים עם רעש הגלים ומטעצמי המטבח עושים לכם את החופשה.

מה עוד אפשר לעשות?

למי שמשתעמם בים ואין לו חשק למסלול הליכה ביער הגשם, קניות זה ממנו והלאה הרי יצאנו לחופש יש באפשרותו להצטרף לאחת הפעילויות העשירות באדרנלין וממריצות את מערכת לב – ריאה...
פעילויות באדרנלין גבוה
ניתן לקפוץ קפיצות בנג'י ממגדל שגובהו 60 מ את הצעקות שומעים עד בנגקוק... יצאתם בחיים רדו לחוף הים לגלוש במצנח רתום לסירה מהירה, צפיתם ממרום במתרחצי החוף ובמפרצים הקסומים, צאו "לטוס" באופנוע-ים ולבסוף עם עדין נשימה באפכם כנסו ל"כדור" המטורף לצניחה חופשית.
שעשועי ילדים
מרכז לבאולינג, מיני גולף, חוות קליעה למטרה, רכיבה על פילים או סוסים לאורך החוף וביער ההררי.
אמנות הקניות
פוקט היא גן עדן לקניות ואין ספק כי אזור פטונג הוא הטוב ביותר ומרכז שלל חנויות, דוכני רחוב ומרכזי קניות קטנים המקיפים את כל סוגי הקניות – מזכרות ובגדים, תכשיטים וחיקויים, אמנויות מקומיות ועבודות יד טיפוסיות לדרום מזרח אסיה. יחד עם זאת עם ברצונכם להגיע לגלריות טובות יותר האוצרות ממיטב עבודות אסיה קחו בבית המלון את הפרסום המקומי של VISIT PHUKET וצאו לדרך...
ריהוט מעץ רוז או מעץ טיק, עבודות לאקה על עץ ועל במבוק, רקמה על משי, פיסול בודהיסטי, עבודות ריקוע בכסף, עבודות נייר, רקמה על משי ואילו רק מעולם האמנות והאמנויות ומה עם שעוני ברייטלינג וגוצ'י, חולצות לקוסט וקאמל, ג'ינס לי וליוויס ואין זיופים .... הכל ORIGINAL COPY.....

• מסעדת דגים בחוף הים
• שיט קאנו בנקרות
• צלילה למתחילים במי הטורקיז
מופע הפנטסי
• מסג' ארומטי או תאי מסורתי
• ערב בפאב האירי
• שיט למפרצי פאננגה
ג'ונגל באנג'י
מופע קאברט סיימון
• סיור במפרצי דרום האי TOP 10 באטרקציות ובילויים


קוסמוי
בנגקוק
קראבי
קוטאו
פטאיה
פוקט
ריילי ביץ
קופנגן
קופיפי
צ'אנג מאי
הואה הין
צ'אנג ראי
סגול סוכנות נסיעות בתאילנד