תמונה ראשית לעמודי מידע לאתר טיול לתאילנד

קופיפי - צלילות


 צלילה בקופיפי

צלילה - קופיפי וקוטאו נחשבים לשני המקומות הפופולאריים והטובים ביותר לצלילה בתאילנד. ככלל, קוטאו נחשב לזול מביניהם, אך בקופיפי יש מראות יפים יותר מתחת למים. דרך בתי הספר לצלילה באי ניתן לעשות קורס צלילה של כוכב אחד או שניים ומי שמעולם לא צלל ורוצה רק לטעום מהחוויה, יכול לעשות "צלילת היכרות" חד-פעמית. כמובן, שבעלי רישיון צלילה יכולים לצלול עצמאית, וכנ"ל לגבי כל מי שרוצה לעשות צלילת שנורקלים.

מאמרים נוספים בנושא קופיפי

קופיפי צלילה מומלצת
תמונת צב בצלילה - קופיפי ידועה בשל אתרי הצלילה המרהיבים בה

צב בצלילה - קופיפי ידועה בשל אתרי הצלילה המרהיבים בה


אתרי צלילה באזור

  • האי פיפי-לה (גם כן באזור קבוצת האיים קופיפי), ריף מאלונג - הנקודה הטובה ביותר באזור קופיפי לצפייה בצבי ים, כל עונות השנה.
  • האי פיפי-לה, ריף פאלונג - האתר מספר אחד באזור קופיפי לצפיה בכרישי שוניות שחורי קצה, כל עונות השנה.
  • Hin Daeng ו-Hin Muang - ללא ספק, אתר מדהים. מדובר בשתי שוניות הממוקמות כ-60 קילומטרים מדרום לקופיפי. ניתן לראות להקות עצומות של דגים מכל הסוגים. מגוון גדול של סרטנים, שרימפסים, חשופיות וצלופחים. ראות של עשרות מטרים רוב ימות השנה. ובעיקר, להקות מנטה ריי עצומים וכרישי ליוויתן.
  • ספינה טרופה בשם ה"קינג קרוזר" - ספינת נוסעים, אשר טבעה 18 קילומטרים מערבית מקופיפי. מכילה להקות עצומות של דגים, אלמוגים שגדלים על הדפנות, זהרונים גדולים. הספינה גדולה למדי, באורך 85 מטר ורוחב 25 מטר. ברובה, שלמה ויש בה מעברים וחדרים אליהם ניתן להיכנס בבטחה.
  • Shark Point - שרשרת שוניות סמוך לאתר הספינה הטרופה. גן עדן של אלמוגים בעלי צבעים עזים ולהקות גדולות של דגים מכל המינים. כרישי נמר נצפים כאן באופן קבוע כל השנה וניתן גם למצוא כרישי במבו. בנוסף, ניתן לפגוש דיונונים, צבי ים, חתולי ים, ואם יש הרבה מזל, גם מנטה ריי וכרישי ליוויתן.
  • בידה נוק ובידה נאי - שניים מהאיים הקטנים, בקבוצת האיים של קופיפי, נמצאים דרומית לאיים המרכזיים פיפי דון ופיפי ליי. בצידם הדרומי קיים שיפוע ריף מתון ועשיר בדגים ואלמוגים צבעוניים. בצידם הצפוני חומות ריף בהן ניתן למצוא חשופיות, צלופחים וגם סוסוני ים. בנוסף, תוכלו לראות כרישי שוניות, כרישי ליוויתן אם יש מזל, צבי ים, דיונונים, ובחתולי ים וכרישי נמר על הקרקע החולית.
תמונה של מפת אתרי הצלילה סביב האי קופיפי

מפת אתרי הצלילה סביב האי קופיפיקוסמוי
בנגקוק
קראבי
קוטאו
פטאיה
פוקט
ריילי ביץ
קופנגן
קופיפי
צ'אנג מאי
הואה הין
צ'אנג ראי
סגול סוכנות נסיעות בתאילנד