תמונה ראשית לעמודי מידע לאתר טיול לתאילנד

קופיפי מפה


מפרץ קופיפי

קופיפי -  האי קופיפי קטן מאוד והררי ולכן אין מקום לבנות שדה תעופה שישרת את התיירים המעונינים להגיע לקופיפי. הדרך היחידה אל האי ומימנו היא דרך הים. שרות מעבורות קבוע בין קופיפי לפוקט, קופיפי לקו לנטה ובין קופיפי לקרבי, וכן מסלולי נסיעה והפלגה שקופיפי חלק בהם – לדוגמא: כרטיס משולב מפוקט – קופיפי – קרבי – הסעה לדון-סאק (מזח המעבורות לקוסמוי וקופנגן) – ומעבורת לקופנגן (או קוסמוי).

האי קופיפי ממוקם בים האנדמן כ50 קילומטר דרום מזרחית לפוקט. האי שייך למחוז קראבי. הוא חלק מארכיפלג הבנוי מ-6 איים קטנים


מפת האי המיושב

אי הגדול (פיפי דון), מיושב ואילו לשאר האיים מגיעים בעיקר במהלך טיולי היום אותם ניתן להזמין בכפר. שמו של האי מגיע מהמילים המלאיות פולאו פי אה פי המתקשרות לעצי המנגרובים המכסים חלק נכבד מחופיו של האי. גודלו של האי הוא 10 קמ"ר, ורובה מכוסה צמחיית ג׳ונגל סבוכה.

באי ישנם גם כמה מלונות מפוארים ומפנקים, כסגנון מלון הולידיי אין קופיפי ומלון פיפי אווטריגר, אך הם ממוקמים במפרץ לובגאו בקצהו הצפון מזרחי של האי וההגעה מהכפר אליהם מתבצעת בהפלגה שאינה נחשבת לבטוחה לאחר רדת החשיכה, מה שהופך את השהות במלונות באזור זה למבודדת למדי.

מיקום ואיכות המלון בו תלונו בקופיפי ישפיעו משמעותית על הנאתכם משהייתכם באי. האי הקטן אינו מציע טיולי יום רבים או אטרקציות רבות ולכן תמצאו את עצמכם מבלים זמן רב מהיום בשהיה בבריכת המלון, בחוף ובשימוש בשירותים המוצעים במלון. בשל רמתם של המלונות בקופיפי, חשוב לבחון מראש את המלון בקפידה ולא לרוץ על כל מציאה שתמצאו באינטרנט. הרבה מאתרי המלונות מציגים תמונה שונה מהמציאות, אתרים לא מעודכנים או תמונות ישנות מיום פתיחת המלון.


מפת הכפר

קופיפי מפת הכפר

קופיפי מתאר קבוצת איים אשר רק אחד מהם מיושב. 'פיפי דון' בו ניתן למצוא מלונות גסטהאוסים, מסעדות, חנויות, דוכנים וכל ה'רעש' סביב מרכז תיירות. בקופיפי אין כלי רכב ממונעים – אין מכוניות, אין אופנועים, אין עשן, אין רעש. רק לשוטר יש קטנוע. לכן בשבילי הכפר הולכים ברגל או רוכבים על אופניים והכל תורם לאווירה מיוחדת של כפר בין לאומי של תיירים.


מלונות-בקופיפי-וילה-ריזורט
קופיפי – אנדמן ביץ ריזורט
קופיפי – בניאן וילה
קופיפי פיפי איילנד ויליג’ ביץ’ ריזורט
קופיפי – פיפי הוטל
קופיפי – פיפי פאלם טרי
קופיפי – קסיטה
קופיפי איילנד קבנה


ארכיפלג קופיפי

מידע גאוגרפי

בארכיפלג קופיפי ישנם 6 איים:

  • קופיפי דון – הראשי בו הכפר הראשי
  • קופיפי לאי – דרומית לאי הראשי, אוסף צוקים ומפרצים קסומים ולגונות מדהימות. כשהידוע מבינהם הוא מפרץ מאיה "מאיה ביי" שבו הוסרט הסרט "האי" עם לאונרדו דה קפריו
  • אי הבמבו – "במבו איילנד" צפונית לאי הראשי, אי קטן מאוד, לא מיושב עם מספר חופים קטנים לבנים
  • אי היתוש – "מוסקיטו איילנד" אי קטן עם מספר חופי חול קטנים ושונית אלמוגים יפה לשנירקול
  • בידה נוק + בידה נאי – שני צוקים מדרום לקופיפי לאי

קוסמוי
בנגקוק
קראבי
קוטאו
פטאיה
פוקט
ריילי ביץ
קופנגן
קופיפי
צ'אנג מאי
הואה הין
צ'אנג ראי
סגול סוכנות נסיעות בתאילנד