מספר ישראלי - 03-90110009

whatsapp - +66-950371777

לוגו סגול חדש מתוח - 512

מספר תאילנדי - 08-73837301

קופנגן - מידע כללי

קופנגן - רקע

קופנגן הינו אי הנמצא בדרום-מזרח השייך למחוז סוראט טאני, צורת ההגייה הנכונה של שמו הינו קוֹ פַּה נְגַאן אשר משמעותה “אי החול הלבן”.
שטח האי הינו 168 קמ”ר ומונה אוכלוסייה של כ-13 אלף בני אדם אשר מרביתם עוסקים בדיג ובמקצועות הנלווים אליו ושאר התושבים עוסקים בתיירות.
האי קופנגן לא היה מפורסם תמיד, פרסומו התחיל בשל מסיבת הפול מון המפורסמת המתקיימת מדי חודש בליל הירח המלא אשר כיום נפקדת ע”י עשרות תיירים הבאים לפקודה.

קופנגן - חופים

בקופנגן ישנם 33 חופים אשר מומלץ לבקר בהם, לכל אחד מחופים אלו יש את הקסם הייחודי לו, חלקם ידרשו נסיעה, תלוי בחלק בו תשהו באי אך בהחלט יהיו שווים זו.

מכלל החופים בקופנגן הכי מומלצים הינם:

Bottle Beach

מדובר בחוף מבודד ומקסים אליו ניתן להגיע בהליכה של כשעתיים שלוש, בשביל מסומן על ידי בקבוקים או בשייט לונגטייל קצר מחוף האד קום. החוף מומלץ מאוד לרחצה במהלך כל חודשי השנה

Haad Salad

רצועת חוף קטנה וצרה שרובה מוצלת על ידי הצמחייה הסובבת לה. בחוף ישנם כמה מלונות יוקרתיים המציעים אזור שקט ומבודד למשפחות וזוגות.

Mae Haad

רצועת חוף עבה וחולית ובסופה שמורת קו מה.

Koh Maa

החוף מקסים והאזור נחשב לאחד היפים בקופנגן לשנירקול. בחוף יש כפר קטן ובו מסעדות, כמה דוכנים, חנויות וכו׳

Thong Nai Pan

רבים טוענים שהינו החוף היפה ביותר בקופנגן, עובדה שהביאה הרבה משקיעים להקים לאורכו את מלונות היוקרה של האי.

Haad Yuan

במידה ואתם לנים בחוף הדרין ובא לכם להתרחק קצת מהרעש וההמולה, חוף האד יואן הוא חוף קטן ושקט במרחק נסיעה קצר מהדרין.

Baan Tai

רצועת החוף הארוכה ביותר בקופנגן, ליד חוף זה גם נמצא כפר באן תאי המפורסם עם חיי הלילה והמסיבות.

 

תמונת מופע אש במסיבת הפון מול - קופנגן
Haad Rin

ממוקם בקצהו הדרומי של האי, מדובר בחוף התיירותי ביותר באי. זה הוא החוף בו מתקיימות מסיבות הפול מון המפורסמות. בכל חודש, במהלך הירח המלא, רצועת חוף באורך של כ- קילומטר מתכסה באלפי מטיילים המגיעים לחגוג במסיבה. החוף מחולק ל-2 חופים, חוף סאנרייז בצפון וחוף סאנסאט בדרום. במהלך העונה הגשומה חוף הדרין הוא אחד החופים היחידים באי הנוחים לרחצה.
ניתן למצוא בחוף מגוון מסעדות, כספומטים, בתי קפה, חנויות וכו׳

Chaloklam

רצועת חוף באורך 3 קילומטר, עם חול לבן ואבקתי ומים נקיים וצלולים. בעבר היה בחוף כפר דייגים אך עם התפתחות התיירות, הוציאו מהחוף את דוכני הדגים המדיפים ריחות בכדי לאפשר המשך פיתוח ומעבר מחוף דיג לחוף תיירותי. מעבר לכביש החוף תמצאו כמה מסעדות מקומיות, מלונות בוטיק קטנים וחנויות נוחות.

מזג אוויר:

קופנגן הינו אי הנמצא במדינה טרופית, בשל כך מזג האוויר בו הינו כבשאר המדינות הטרופיות עם 2 עונות בלבד, עונה חמה ועונה גשומה, גם בעונה החמה ישנם גשמים אך לא באותו חוזק ותדירות כבעונה הגשומה.

להלן טבלה המסכמת את ממוצע הגשמים בקופנגן לפי חודשי השנה בה ניתן לראות מהי התקופה הכדאית יותר להגיע לאזור זה למטרת חופשה.

כפי שניתן להסיק מהתבוננות בטבלה חודשי פברואר עד אפריל הינם החודשים המומלצים ביותר להגיע לקופנגן.

מה עושים בקופנגן?

המוניטין הנפוץ בקרב הישראלים הוא שבקופנגן ישנה רק את מסיבת הפול מון המפורסמת ומלבדה “אין מה לחפש שם”, בהמשך המאמר נשפוך קצר אור על מה שבאמת קופנגן מציעה לנופשיה בתקווה שיותר מבקרים יגיעו לאי המדהים הזה ויישבו בקסמו.

בנוסף קופנגן יעד מושלם לטיול עם ילדים ולהנות משלל האטרקציות שהאי מציע.

בקופנגן ישנם לא מעט טיולי שייט המוצעים לנופשים לשמורות הטבע, לאיים ולאגמים בסביבתו אך במאמר זה נתמקד דווקא בדברים לעשות בתוך האי…
הן בגלל החופים והן בגלל מזג האוויר, אנחנו מתחילים לקבל תמונה קצת שונה על קופנגן, אי שעד כה נחשב כאי “מבודד” אשר אומרים עליו: “חוץ מהפול מון אין מה לחפש שם…”

במאמר הבא נחקור קצת יותר מה עוד האי מציע לנופשיו ודעתנו לגביו תמשיך להשתנות ולהתגבש בצורה חיובית יותר…