תמונה ראשית לעמודי מידע לאתר טיול לתאילנד

תאילנד – סוף עידן


בתאריך 13.10.2016 נסתיים לו עידן בתאילנד עם מותו של המלך ראמה ה-9 אשר שלט 7 עשורים (66 שנות שלטון) בתאילנד. 

תאילנד - כבוד למשפחת המלוכה

הכבוד אשר רוחשים לו הנתינים התאילנדיים הם עניין מאוד מושרש וחשוב בתרבות המקומית כאשר דמותו של המלך נראית בכל מקום בתאילנד החל משטרות הכסף ועד לשלטים ולהמנון אשר מושמע פעמיים ביום (07:59 בבוקר ובשעה 18:00 בערב). 


עם פטירתו של המלך הנערץ ישנו חשש לפילוג בתאילנד שכן המלך ראמה ה-9 איחד את כולם באהבתם והערצתם אליו. תאילנד נכנסה לאבל כבד כאשר העניין הורגש בעיקר בתרבות חיי הלילה ברחבי המדינה כאשר מקומות היו סגורים בפוקט למשל 3 ימים, ובמשך חודש שלם המוסיקה הונמכה ונערות לא רקדו עם עמודים בחוצות העיר. תקופת האבל הרשמית תימשך שנה ברחבי תאילנד. 

תאילנד מתאבלת

רשתות חברתיות רבות הזדהו עם אבלו של העם התאילנדי כאשר Youtube השחירה את הלוגו שלה לשחור-לבן עם קשת האבל הידועה. פייסבוק הביעה צער, גוגל גם כן הצטרפה לגל הסימפטיה עם העם התאילנדי. דומה שכל העולם מאוד אוהב את תאילנד ולא בכדי ההשפעה של הסתלקותו של המלך היכתה גלים בכל רחבי הגלובוס. 


אטרקציות בקראבי
אטרקציות בצ'אנג מאי
אטרקציות בקופנגן
אטרקציות בפוקט
אטרקציות בבנגקוק
אטרקציות בקופיפי
אטרקציות בהואה-הין
קנצ'נבורי


תאילנד - המלך כגורם מחבר

בשנת 1992 תאילנד עברה למערכת דמוקרטית לאחר חשד כבד למלחמת אזרחים במדינה לאחר הפיכה צבאית. המלך התמודד עם לא מעט משברים בממלכה לאורך שנות שלטונו כאשר תמיד ניתב למציאת פתרון של שלום למחלוקות. כמו כן המלך חרט על דגלו את המלחמה בסמים, במאפיה ששלטה באיים ובפאטייה. 

המלך ראמה ה-9

בחייו הפרטיים, המלך היה איש אשכולות: צייר, מוסיקאי, צלם (בתמונותיו בעת ביקוריו ברחבי ההמלכה היה מסתובב לרוב עם מצלמה תלויה על צווארו), סופר ומתרגם. למלך יש בן יחיד שהוא למעשה היורש החוקי של המלוכה. כרגע הצבא שולט במדינה עד למועד בחירות דמוקרטיות שאמורות להתקיים במהלך 2017 אז הצבא אמור לסיים את שליטתו בפועל בממלכת תאילנד, מאז ההפיכה הצבאית מאז שנת 2006.

המלך סבל מבעיות בריאותיות לא מעטות כגון בעיה רפואית בעמוד השדרה, אירוע מוחי, מחלת פרקינסון וכך בריאותו של המלך החלה להתדרדר עד שהוכרז על מותו של המלך האהוב ב- 13.10.2016 בשעה 15:52 אחה"צ. 

תאילנד סיימה עידן אחד ומתחילה שחר של עידן חדש. 


תאילנד-עם-ילדים
כמה-עולה-טיול-בתאילנד
טיול-לתאילנד
ירח-דבש-בתאילנד
מפת-תאילנד
טיול-לתאילנד
סים-בתאילנד
פול-מון-קופנגן
טיסות-פנים